Wyszukiwanie

:

Treść strony

Autorzy

Wiesława Kwinto-Koczan (WUKA)
Wiesława Kwinto-Koczan (WUKA) -

 

Wiesława Kwinto-Koczan urodziła się w Krystynopolu na ziemi lwowskiej. Przesiedleńcze losy rzuciły cała rodzinę w Bieszczady, z którymi jest emocjonalnie związana do dziś i które uważa za swoje miejsce na ziemi. Absolwentka jedynego w Polsce technikum torfowego i filologii rosyjskiej. Pracowała, między innymi, jako nauczycielka w Bieszczadach. Od 2000 roku mieszka w Toruniu. Wiersze zaczęła  pisać już na emeryturze. W roku 2004 ukazał się jej debiutancki  tomik poetycki “Szlakiem...”, w którym utwory o Bieszczadach przeplatają się z refleksjami o codzienności. W roku debiutu wygrała konkurs poetycki na festiwalu Bieszczadzkie Anioły. Później ukazały się jeszcze trzy tomiki poetyckie „Nocne niebo śpiewa Aniołami”, „Zawrócić” i „Słowa-szepty”. Jej wiersze znalazły się także w antologii poezji i sztuki bieszczadzkiej „Natchnieni Bieszczadem” oraz w wydanych w Szkocji antologiach „Zmartwychwstać przed śmiercią” i „Odcienie polskiej poezji”.

Wiele  zespołów z tzw. krainy łagodności, piosenki turystycznej i poezji śpiewanej (Cisza Jak Ta, Małżeństwo z Rozsądku, Dom o Zielonych Progach, Nad Porami Roku, Pod Wiatr, Leonard Luther, Byle do Góry & Labolare, Siudma Góra, Wołosatki, Zbyszek Stefański z zespołu Bez Jacka i inni) zaaranżowało jej wiersze na piosenki, które znajdują się na kilkudziesięciu płytach, w tym kilka opartych w całości na jej tekstach, są wykonywane na koncertach, festiwalach, przeglądach, odtwarzane w wielu rozgłośniach radiowych.

Jest członkiem Związku Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR  i członkiem ZAiKS oraz zarejestrowanym Twórcą Kultury Torunia.
 

Wykaz artykułów autora

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry