Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Dziady Party

  • niedziela 2014-11-02 godz. 19:30

Już w niedzielę 02.11.2014 r., a więc w klimacie jak najbardziej refleksyjno-zadusznym, zapraszamy do Końca Świata na kolejną odsłonę Dziady Party!

W tym roku, poza spodziewanym kultywowaniem pamięci tych, których nie ma wśród nas, chociaż są wśród nas dzięki swojej muzyce i twórczości, zagra pierwszy toruński zespół biesiadny z zaświatów, mianowicie - aktywne i płodne twórczo ostatnimi czasy - Święto Zmarłych, składające się z muzykantów reprezentujących toruńską scenę stricte podziemną.

Panowie przygotowali ponad godzinny recital, którego celem jest wywołanie ducha improwizacji, jak również muzyczne odprawienie obrzędu Dziadów, niekoniecznie w wersji Mickiewiczowskiej, a raczej współczesnej, opartej na repetytywnym zaklęciu muzycznym oraz eksperymencie, które trzymają w napięciu oraz gotowości na przekraczanie granic świata tego i nie tego (lub też tamtego).

Koncert rozpocznie cykl prezentacji muzyków i projektów muzycznych, których poznamy wkrótce jako przedstawicieli niezależnego labela - Złe Litery, a którego pełna prezentacja w trakcie kolejnego koncertu nastąpi już w grudniu.

Tymczasem wdziewamy świąteczne stroje, podkreślamy makijaże i spotykamy się w Końcu Świata o godzinie 19:30, by usłyszeć zupełnie świeży (sic?) materiał Święta Zmarłych.

Uwaga! Można przynosić własne płyty oraz pomysły na muzyczne reminescencje!

WJAZD - FREE!

Do zobaczenia!

informację wprowadzono: środa 2014-10-29 20:36

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry