Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Kolejne lalkowe SPOTKANIA

  • piątek 2014-10-10 - sobota 2014-10-18

Już w najbliższy piątek (10 października) w toruńskim Teatrze „Baj Pomorski” rozpocznie się XXI. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek SPOTKANIA i potrwa do przyszłej soboty (18 października) włącznie. Miesięcznik „Menażeria” ma przyjemność już po raz drugi objąć patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Podczas tegorocznej edycji zaprezentowanych zostanie 14 przedstawień konkursowych. Harmonogram festiwalu zakłada przedpołudniową prezentację spektakli dziecięcych oraz wieczorne spotkania z przedstawieniami dla młodzieży i dorosłych. W ten oto sposób najmłodsi entuzjaści teatru będą mieli okazję obejrzeć, m.in.: „Urok Tuwima”, w reż. Konrada Dworakowskiego wykonany przez Teatr Pinokio w Łodzi, kielecki Teatr Kubuś, który zaprezentuje przedstawienie „Królowa śniegu” w reż. Roberta Drobniucha, 2 spektakle gdańskiego Teatru Miniatury w reżyserii doskonale znanego w Toruniu Romualda Wiczy- Pokojskiego: „Brzydkie kaczątko” oraz „Błękitna planeta”, warszawski Teatr Guliwer w spektaklu „Byczek Fernando” w reż. Roberta Jarosza, czeski Teatr DRAK w spektaklu „Ostatnia sztuczka Georgesa Mélièsa” w reż. Jiřiego Havelki, „Smoki” Maliny Prześlugi w reż. Mariána Pecko w wykonaniu poznańskiego Teatr Animacji bądź też „Plamę” w reż. Martyny Majewskiej wrocławskiego Teatru Lalek.

Jeśli chodzi o spektakle przeznaczone dla widzów starszych, to stanowić je będą tytuły następujące: „Krabat” w reż. Christiane Zanger, oparty na magicznej baśni Słowian serbołużyckich o wojennym sierocie, „Tabula Rosa” w reż. Evgenia Tsichlia oraz „After Play” Białostockiego Teatru Lalek.

Wśród przedstawień prezentowanych poza konkursem znajdą się, między innymi, dwa spektakle będące tegorocznymi premierami przygotowanymi przez zespół Teatru „Baj Pomorski”: „Brzdęk i dźwięk” w reż. Katarzyny Kawalec oraz „Wąż” w reż. Ireneusza Maciejewskiego.

Jak co roku festiwalowi towarzyszyć będą rozmaite imprezy towarzyszące. Do tych ostatnich należą, m.in.: IX. edycja przeglądu filmów animowanych „Akcja. Animacja” pod kuratelą Krzysztofa Białowicza, prezentacje etiud studentów szkół teatralnych, warsztaty teatralne, 11. Spotkania z Teatrem Osób Niepełnosprawnych INNYM OKIEM, prezentacje najnowszej dramaturgii dla dzieci i młodzieży, a także ogólnopolska konferencja naukowa UMK „Teatr wśród mediów”. Ponadto, festiwalowe wieczory spędzić będzie można na licznych koncertach. Wśród zaproszonych zespołów znalazły się chociażby takie formacje, jak Pustki, The Cashed & Muppet Boys czy Tsigunz Fanfara Avantura.

SPOTKANIA zostaną uroczyście zakończone w sobotę o 14.00., kiedy to ogłoszony zostanie werdykt jury, jak i odbędzie się koncert DJ-a Funktion Juliusza Packa.

Życzymy miłych wrażeń!

 

(BA)

 

XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek SPOTKANIA

10-18 października 2014

Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu

informację wprowadzono: wtorek 2014-10-07 19:28
ostatnia aktualizacja: środa 2014-10-29 20:39

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry