Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

Grażyna Brodzińska w Auli UMK

  • niedziela 2017-01-22 godz. 17:00
Grażyna Brodzińska

Już 22 stycznia (niedziela) o godzinie 17:00 w Auli UMK przed toruńską publicznością wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej estrady, wielka diva operetkowa, znakomita aktorka i tancerka - GRAŻYNA BRODZIŃSKA. Pierwsza dama polskiej operetki wystąpi wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Roberta Kabary. Bogusław Kaczyński powiedział o niej: „Prezentuje najwyższy kunszt sztuki wokalnej. Obdarzona urodą, wdziękiem, scenicznym temperamentem, śpiewa, tańczy, czaruje publiczność teatralną i filharmoniczną. Udowodniła, że ma prawo do tytułu Pierwszej Damy Polskiej Operetki”.
Robert Kabara, który wystąpi w Toruniu w charakterze dyrygenta, jest również utytułowanym wirtuozem skrzypiec i altówki. Jest zwycięzcą międzynarodowego konkursu skrzypcowego Australia Bicentennial w Adelajdzie oraz laureatem IX Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu. W Toruniu wystąpił w roli jurora III Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego – Toruń 2013. Obecnie jest I dyrygentem oraz kierownikiem artystycznym Śląskiej Orkiestry Kameralnej.

W koncercie karnawałowym zabrzmią znane przeboje zarówno polskie, jak i światowe, tematy z musicali i operetek. Usłyszymy m.in. „Przetańczyć całą noc”, „Besame mucho”, ”Wiedeń, miasto moich marzeń”, „Funiculi, funicula”. Poza utworami solowymi orkiestra wykona także m.in. „Taniec węgierski” J. Brahmsa, Walc z baletu „Śpiąca Królewna”, „Taniec Cukrowej Wróżki” z baletu „Dziadek do Orzechów” oraz „Taniec łabędzi” z baletu „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego.

Wystąpią:

Grażyna Brodzińska /sopran/
Robert Kabara /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Niedziela, 22 stycznia, godz.: 17:00
Aula UMK, ul. J. Gagarina 11
Bilety: 79/69 zł

Bilety do nabycia w kasie CKK Jordanki (Aleja Solidarności 1-3), czynnej od wtorku do soboty w godzinach 13:00 – 19:00 oraz na godzinę przed koncertem w Auli UMK. Bilety online do nabycia na stronie www.tos.art.pl oraz Bilety24.

informację wprowadzono: piątek 2017-01-20 14:31

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry