Wyszukiwanie

:

Treść strony

Galeria

NATURALNY LETNI HIGH

04.07.2017

Mimo, że polska pogoda nas nie rozpieszcza - przed nami lato w pełni. Natura, inaczej niż człowiek, nie frasuje się zmiennością aury, deszcz i chłód przyjmuje tak samo jak słońce i upał. Wszędzie tam, gdzie ludzie narzekają gnieżdżąc się w swoich samochodach, natura wzrasta i rozkwita, a potem cierpliwie tworzy owoce i planuje kolejny rok życia. Lato daje nam szanse uczestniczyć w jej spektaklu, od nas zależy czy skorzystamy z szansy na oddech i odpoczynek dla oka i ciała. Ci, którzy zostaną w Polsce posłuchają szumu topoli i popatrzą czasem na deszcz, inni będą sie cieszyć cieniem palm na piasku, chichotem małp albo wiatrem na wulkanicznych bezdrożach. Wspomnienia lata warto zbierać z zapałem i pieczołowicie przechowywać na zdjęciach i w głowie, tak żeby starczyły nam na całą resztę roku. Oprócz scen z fotografii, przywiezionych z daleka przypraw czy świec, które swoim zapachem przenoszą nas w czasie, design przychodzi nam z pomocą wnosząc ślad letniej fauny i flory w domowe otoczenie.

Element naturalny, mimo że nigdy nie zniknął całkiem, stał się ostatnio niesłychanie modny w designie przedmiotów i wnętrz. Dotyczy to nie tylko materiałów (drewno, drewno i jeszcze raz drewno) i wzorów (częste motywy roślinne i zwierzęce), ale także kolorów; modne są wnętrza pełne roślinności, nader często mroczne, leśne. Dużo mówi fakt, że kolor roku Pantone to soczysta zieleń (dla mnie porażka!), ale na czasie są też nieokreślone tonacje szarości i beżów, a szczególnie błekitów i zieleni, czasem tak ciemne, że prawie czarne. Tapety i dywany zakwitają połaciami kwiatów, lampy zwisają w dół gęstym listowiem, do tego wszędzie ptaki, owady i dzikie zwierzęta. Wsród prezentowanych elementów są oczywiście takie, które nigdy nie wyszły z kanonu mody i wróciły jedynie na strony magazynów wnętrzarskich. Mówię tu o motywie liścia palmowego, gęstej dżungli czy flamingach. Są jednak w tej dziedzinie interesujące nowości, które jasno mówią o tym, że w designie organicznym i wzorach czerpanych z natury daleko jeszcze do powiedzenia ostatniego słowa. Zachęcam do poświęcenia chwili uwagi kolażowi, który dla was wykonałam, a także galerii internetowej w Pinterest na ten sam temat.

Dodatkowo, w obliczu absurdalnych cen jakimi opatrzone są często prezentowane przeze mnie przedmioty, polecam wam polegać na sobie w przechowywaniu lata. Załączam instruktaż jak wykonać domowe świece zapachowe z naturalnego wosku sojowego oraz przypominam, że własny wzór roślinny czy zwierzęcy na zasłony czy ręczniki kuchenne wykonacie całkiem sami przy użyciu techniki linorytu. To łatwe! Kilka inspiracji na ten temat znajdziecie także w galerii. Niech lato trwa!

cieszcie się latem,

pozdrawiam,

Karolina


 

P.S. Na fotografii:

tapeta we flamingi - WALL AND DECO, wazon z kolekcji Primates - proj. Elena Salmistraro dla BOSA, tapety w leśne wzory - proj. Katarzyna Bogucka (www.nioska.com); krzesło Dragon Fly - proj. Johnny Chamaki, świeca zapachowa Earth - kolekcja Elements - proj. Tom Dixon; filiżanka z mrówkami - handmade, talerzyk z kolekcji Animal Bowls - proj. Hella Jongerius dla NYMPHMENBURG, pocztówka 3D z kwiatem - proj. Bożka Rydlewska, lampa Eden - Matteo Ugolini dla KARMAN.

dalsze inspiracje w PINTEREST: https://pl.pinterest.com/menazeriowo/lato/


 


 

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry