Wyszukiwanie

:

Treść strony

Felietony

Bełkot miasta

Autor tekstu: Józef Mamut
Ilustracja: Maja Skibicka
13.12.2016

I znowu się zbyt marszczę, i wreszcie idą trzy marsze. Marsz niepodlegania naszym, marsz niepodlegania obcym i marsz niepodlegania niepodległości. Skandale obyczajowe i mówienie niewygodnych populizmów wciąż budzą większe emocje i opór niż zbrodnie wojenne i kłamstwa. Słowo „kłamstwo” zresztą przestało już obowiązywać i zostało zastąpione „interpretacją”.

Teraz mogą nam już powiedzieć wszystko, a my tylko oglądać i coraz bardziej się wkurwiając, ekshumować naszą wolność. Nie rozumiem tylko, dlaczego nie wzięli przykładu z międzyplanetarnego wzornika demokreacji i nie wyparowali tych mrocznych szczątków w pizdu jak w Pentagramie albo Shanksville.

Dużo prościej byłoby przecież zostawić jeden lekko nadpalony paszport niż te wszystkie parówki.

Wiadomo, że liczba osób podważających oficjanalną wersję byłaby taka sama - czyli równa średniej liczbie odsłon filmiku w jutubce. Stopień opresji osiągnął już najwyższy poziom szczerości, gdzie oczywisty fakt może sobie stać w centrum miasta albo zapaść się pod ziemię, a większość nawet nie zauważy kłębu termitu. Jak masz coś zniszczyć, zrób to z rozmachem, by tragedia nie przysłoniła statystyki. Jak chcesz coś stworzyć – rób to powoli i za duże pieniądze – by efekt końcowy nie przysłonił twojej zasługi. Jak chcesz być szczęśliwy – nie pytaj o zbyt wiele. Wszystkie odpowiedzi znajdują się w jakimś paragrafie kk (kompresu karnego albo kościoła katolaickiego – jak wolisz). Możemy więc żyć i umierać bez dylematów, a nawet bez problemów, jeśli z czytaniem nowych paragrafów nadążamy.

Chrzcimy teraz zarodki specjalną cytochrzcielnicą zaraz po pozytywnym teście ciążowym z wbudowanym lokalizatorem GPS, którego sygnał odbiera najbliższy kapłan. Następnie sygnał przesyłany jest do spółdzielni mieszkaniowej, gdzie następuje weryfikacja zameldowanych osób i wielkości lokalu, by zygota miała odpowiednią ilość metrów kwadratowych. Jeżeli nie ma, otrzymujemy kredyt na zakup nowego. Po urodzeniu otrzymujemy numer pisel w dowodzie tożsamości z samym sobą, mikrochip zusel w odbycie i pakiet szczepionek przeciwko wirusowi potencjalności. Wprawdzie nie wszystkim chorobom możemy zapobiegać, ale dla grubasów na zmniejszenie żołądka refundacja musi się znaleźć.

Nie ściągamy z sieci miejscowych komedii i nie wkręcamy się w noszenie śladowych ilości medycznych kwiatków. Zwierzęta zabijamy humanoidalnie. Uważamy na drogę i drogówkę. Jak nie kumamy - nie obgadujemy żaby. Trzymamy się stereotypów – to nasza tradycja.

Łączenie się z naturą jest mało chrześcijańskie, dlatego panteistyczne rozsypywanie popiołów nie ma szans z prawilnym gniciem w ziemi.

Nie wiem tylko, komu muszę zrobić laskę, żeby dostać bilet na szwindla albo chociaż sylwester z wiejską i chyba pozostanie mi deportacja w biało-czerwonej pieluszce.

 

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry