Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Koalicja Kulturotwórców – wizyta studyjna w Łodzi

  • piątek 2015-09-11 - sobota 2015-09-12

Jesteś kulturotwórcą? Inicjujesz, realizujesz lub uczestniczysz w działaniach kulturalnych i poszukujesz inspiracji? :-)


Zapraszamy do udziału w kolejnej dwudniowej wizycie studyjnej zorganizowanej w ramach projektu Koalicja Kulturotwórców dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich MPiPS.

11-12.09.2015 – Łódź

Wizyta studyjna obejmie wybrane ośrodki kulturotwórcze usytuowane w Łodzi. Będą to m.in.: OFF Piotrkowska Center, Dom, WI-MA (Widzewska Manufaktura), ms² (Muzeum Sztuki), klubokawiarnia OWOCE i WARZYWA, hostel i klubokawiarnia La Granda (Spółdzielnia Socjalna ISSA).

Do udziału w wizycie studyjnej zapraszamy wszystkich kulturotwórców – organizatorów i animatorów życia kulturalnego, współpracowników prywatnych, społecznych i publicznych instytucji kultury, grupy nieformalne twórców kultury i edukatorów. Nasza oferta skierowana jest także do urzędników i pracowników publicznych instytucji oraz do osób, które udzielają się w życiu kulturalnym dzięki wolontariatom, stażom czy praktykom (przede wszystkim z terenu woj. kujawsko-pomorskiego).

Cykl wizyt studyjnych ma na celu bezpośrednie spotkanie z twórcami oddolnych inicjatyw edukacyjno-artystycznych, przedstawicielami spółdzielni socjalnych z obszaru sektora kreatywnego w wybranych miejscowościach. Przewidziany jest jako integracja środowisk lokalnych oraz integracja środowiska ekonomicznego z młodymi animatorami kultury. To szansa na wymianę informacji i doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów przydatnych w dalszym działaniu alternatywnych organizacji.


Udział w wizycie studyjnej jest bezpłatny – organizator pokrywa koszty przejazdów, noclegów i wyżywienia.
Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem http://youhaveit.pl/?page_id=1332 i wysłanie go na adres mailowy kulturhauz@gmail.com albo osobiste dostarczenie do domu kultury na Bydgoskim Przedmieściu (ul. Sienkiewicza 11/2) w Toruniu lub Spółdzielni Socjalnej Kulturhauz Hostel (ul. Sukiennicza 24).

Dodatkowe informacje pod numerem telefonu: 886 119 291 lub 517 468 708.

 

/////

'Koalicja Kulturotwórców' to projekt realizowany przez toruńską Spółdzielnię Socjalną Kulturhauz. Ma on na celu podniesienie poziomu kwalifikacji pracowników kultury w zakresie tworzenia i zarządzania projektami społeczno-kulturalnymi inicjowanymi na rzecz lokalnych społeczności – poprzez utworzenie koalicji, sieci współpracy o zasięgu regionalnym. Jest on próbą odpowiedzi na pytanie, jak działać w kulturze bez przymusu podporządkowywania się komercyjnym wymogom rynku bądź skostniałym formom organizacji kulturalnej.
Tytułowi kulturotwórcy to współcześni organizatorzy i animatorzy życia kulturalnego kreujący innowacyjne laboratorium ideowe i twórcze. Projekt ma za zadanie zachęcać ich do większej mobilności zawodowej oraz działania międzysektorowego, ale także stymulować proces pozytywnych zmian w instytucjach kultury i „włączać” do działań tych, dla których tradycyjne wizje kultury – oparte na dystansie budowanym przez to, co „wysokie” – dotąd stanowiły barierę. Zadaniem projektu będzie również wskazanie szerokiemu odbiorcy potencjału kultury miejskiej i znaczenia oddolnych praktyk mieszkańców, a także podjęcie próby utworzenia form organizacyjnych, które pozwolą na synergię kultury i alternatywnej ekonomii. Uczestnicy będą eksplorować i testować elastyczność form instytucjonalnych, które już istnieją, a także projektować alternatywne sposoby działania w kulturze i nowe struktury socjoekonomiczne (kooperatywy, spółdzielnie socjalne sektora kreatywnego).

Partnerzy projektu: Fundacja Fabryka UTU, Fundacja Magazyn Zmian, Fundacja YouHaveIt, Fundacja Wybudowania, TORMIAR, GALERIA MIŁOŚĆ

cleardot.gif
cleardot.gif

Galeria

  • miniatura
informację wprowadzono: środa 2015-09-02 14:42
ostatnia aktualizacja: środa 2015-09-02 14:54

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry