Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

VII Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. Mikołaja Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA

  • sobota 2019-06-29 godz. 18:00 - środa 2019-07-03

We współpracy z niemiecką agencją meeting music, Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej "Astrolabium" z siedzibą w Toruniu ma zaszczyt zaprosić Państwa na VII edycję Międzynarodowego Konkursu i Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika PER MUSICAM AD ASTRA. W tym roku udział wezmą zespoły z Filipin, Indonezji, Litwy, Łotwy, Malezji, Polski, RPA, Tajwanu i USA.

PMAA 2019 odbędzie się w dniach 29 czerwca – 3 lipca br. w Toruniu i Chełmży.  

Program VII edycji PER MUSICAM AD ASTRA obejmuje przesłuchania konkursowe i koncerty festiwalowe z udziałem chórów uczestniczących w konkursie, zwieńczone konkursem o Grand Prix im. Mikołaja Kopernika w wysokości 5000 euro. Odbywają się one w toruńskim Dworze Artusa (jedynie poza przesłuchaniami konkursowymi w kategorii muzyki sakralnej oraz koncertem 3 lipca, które odbędą się kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Toruniu, dwa koncerty odbędą się też w Chełmży) - szczegóły na afiszu.


Wśród festiwalowych wydarzeń koncert inauguracyjny oraz dwa koncerty specjalne zasługują na szczególną uwagę:

 - 29 czerwca o 18.00 odbędzie się Koncert Inauguracyjny pt. „Harmonia kontynentów” - wystąpią w nim chóry z Afryki, Azji i Europy biorące udział w PMAA2019

- 29 czerwca o 20.30 odbędzie się Koncert Specjalny „Swingujące kuranty – prząśniczka w opałach” inspirowany twórczością Stanisława Moniuszki

- 1 lipca o 18.00 wystąpi zespół proMODERN z programem „proMODERN shakespired”

Występy konkursowe oceniane będą przez trzyosobowe, międzynarodowe jury złożone z uznanych ekspertów w dziedzinie chóralistyki. Chóry współzawodniczą najpierw w opisanych poniżej kategoriach, a następnie najlepsze chóry z poszczególnych kategorii walczą w konkursie o Grand Prix, który wyłania Zwycięzcę całego Konkursu - Laureata Grand Prix.

Wszystkie uczestniczące w Festiwalu zespoły chóralne mają możliwość aplikowania o indywidualne warsztaty z zakresu interpretacji i technik wokalnych z wybranym członkiem składu jurorskiego. Takie zajęcia stanowią zarówno dla chórzystów, jak i ich dyrygentów, doskonałą okazję do poznania metod pracy stosowanych przez znakomitych specjalistów.

Niezwykle ciekawą inicjatywą są również tzw. "evaluation performances". Zawierają one w sobie pierwiastek innowacyjności oraz aspekt oddziaływania psychologicznego. Dzięki nim zainteresowane zespoły mają możliwość wcześniejszego kontaktu z całym jury, uzyskania ogólnych uwag dotyczących wykonywanego repertuaru i oswojenia się z sytuacją stresową. Poprzednie edycje pokazały, że chóry chętnie korzystają z tej formy konsultacji i wpływa to korzystnie na ich ostateczne prezentacje konkursowe.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny, jedynie na koncert inauguracyjny i dwa powyższe koncerty specjalne obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w kasie Dworu Artusa w dni powszednie w godz. 12-18 oraz, w miarę dostępności miejsc, przed koncertem.

 

 

 

 

informację wprowadzono: poniedziałek 2019-06-24 10:28
ostatnia aktualizacja: poniedziałek 2019-06-24 15:57

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry