Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

  • piątek 2017-09-15 - niedziela 2017-09-17, Bilety: 28 zł – trzydniowy, 15 zł - jednodniowy (dla dzieci: trzydniowy – 15 zł, 5 zł - jednodniowy).

Organizowany przez EC1 Łódź – Miasto Kultury i Stowarzyszenie Twórców „Contur” odbędzie się w dniach 15-17 września. Najważniejsze wydarzenia jak co roku odbędą się w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Tegoroczny festiwal będzie okazją do spotkania licznych twórców zagranicznych. W związku ze startem serii „DC Odrodzenie” – przygotowanej na polski rynek przez wydawnictwo Egmont –  do Łodzi ze Stanów Zjednoczonych przyleci znakomity rysownik i jedna z najważniejszych osób w DC Comics – Jim Lee. Innym gościem z USA będzie Howard Chaykin – autor m.in. pierwszych komiksów ze świata „Star Wars” oraz twórca słynnej serii „Black Kiss”. Gwiazdami tegorocznego MFKiG będą także Achdé – kontynuator serii „Lucky Luke”, Grzegorz Rosiński – rysownik świętującego 40-lecie „Thorgala”, twórca reporterskich powieści graficznych Guy Delisle czy Simon Bisley – rysownik komiksów o Lobo.

Z publicznością spotkają się także Francuz Sylvain Runberg (scenarzysta serii „Orbital”, „Millenium”, „Podboje” i „Konungowie”), Koren Shadmi – autor komiksu "Love Addict: Confessions of a Serial Dater", Silvio Camboni – rysownik serii „Niezwykła podróż”, David Roach – znany m.in. z serii "Sędzia Dredd", Alice Milani – autorka rysunkowej opowieści „Wisława Szymborska” oraz Joël Alessandra – twórca albumu „Wędrówka przez Morze Czerwone”.

Ponadto zaproszenie przyjęli: rysownik David Lloyd („V jak Vendetta” i „Opowieści wojenne”), Will Simpson (m.in. „Sędzia Dredd” , „Hellblazer” i „Batman”, mocno zaangażowany też w produkcję serialu „Gra o tron”), Ulises Fariñas (autor tegorocznego plakatu festiwalu, w Polsce znany m.in. z publikacji „Star Wars. Gdzie jest Wookiee?”), Otto Schmidt ("Green Arrow: Rebirth"), Ingo Römling („Malcolm Max”), Berliac („Sadboi”), a także Grazia La Padula i Tony Sandoval (autorzy komiksu „Niewidzialne echo”).

Nie lada gratką dla profesjonalistów będzie obecność łowców talentów: Nicolasa Grivela, Dario Morgante oraz Tommaso D’Alessandro i możliwość przedstawienia im swojego portfolio.

Oczywiście nie zabraknie plejady polskich twórców oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych, strefy targowej, Manga Corner, cosplayu i wielu innych atrakcji. W Atlas Arenie odbędą się 15. finały ESL Mistrzostw Polski w turniejach "Counter-Strike: Global Offensive"oraz "League of Legends", zarówno o tytuły, jak i nagrody pieniężne, których pula wyniesie 260 000 złotych; finalistów czterech drużyn z każdej gry, którzy pojawią się w Łodzi, poznamy na początku września. Nie zabraknie też czwartego już Game Jamu – konkursu tworzenia gier komputerowych przez 48 godzin oraz Fighting Games Challenge, na który wraz z MFKiG zapraszają CeX i Street Fighter Polska. Gry turniejowe w tym roku to "Tekken 7", "Guilty Gear Xrd - Rev 2" oraz "Injustice 2".

15 września będzie Dniem Komiksu Historycznego, z prezentacjami gier i komiksów historycznych, wystawami, warsztatami i konkursami dla dzieci. W programie znajdą się spotkania z autorami najnowszych tytułów poświęconych historii Polski oraz prelekcje dla nauczycieli i edukatorów.

 

Pierwsza gala MISIÓW

15 września 2017, Atlas Arena, al. Bandurskiego 7

Nowe nagrody kulturalne – MISIE. Nazwa MISIE nawiązuje do kultowego filmu Stanisława Barei oraz do prostej i oczywistej frazy „Mi się podoba”.

Przyznawać je będzie blisko dwieście osób związanych z kulturą, które do tej pory od pięciu lat tworzyły kapitułę Węży – nagród dla najgorszych polskich filmów. Od tego roku kapituła chce również doceniać to, co najlepsze i najciekawsze w polskiej kulturze popularnej. Dzieła, które są w stanie naprawdę rozbawić, wzruszyć, wstrząsnąć – wzbudzić emocje, bo przecież o to właśnie chodzi w popkulturze. Ważne, by docenione zostały najlepiej wykreowane postacie i nagrodzeni zostali najlepsi twórcy. W ośmiu kategoriach mogą ze sobą konkurować zarówno dzieła filmowe, telewizyjne, literackie, muzyczne, komiksy, spektakle i reklamy.

 

Bilety na festiwal dostępne na komiksfestiwal.com

informację wprowadzono: poniedziałek 2017-09-04 18:49
ostatnia aktualizacja: sobota 2017-09-09 19:16

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry