Wyszukiwanie

:

Treść strony

Wydarzenia

Jacek i Placek na tropie księżyca

  • sobota 2017-04-01 godz. 19:00

1 kwietnia na scenie Teatru Muzycznego odbędzie się prapremiera, przygotowana przez znany i uwielbiany przez widzów duet twórców – Agnieszkę i Emila Płoszajskich. Tym razem zaproponują małym i dużym odbiorcom historię bliźniaków, którzy uciekają z domu, by odnaleźć swojego tatę zajętego pilnowaniem księżyca.

Akcja spektaklu oparta jest luźno na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, która stała się także inspiracją do powstania serialu animowanego z lat 1984-89 (reż. Leszek Gałysz), zilustrowanego materiałem muzycznym zespołu Lady Pank.

Spektakl „Jacek i Placek na tropie księżyca” to familijna opowieść o pełnej przygód podróży, odbywającej się w dziwnym, wymyślonym przez jej uczestników świecie, w trakcie której bliźniacy Jacek i Placek muszą stawić czoła różnym przeciwnościom losu. Goniąc w rockowej trasie koncertowej za księżycem bohaterowie uświadamiają sobie, że niepełna rodzina może – i powinna – być szczęśliwa. Pokonując kolejne przeszkody i poznając plejadę niebanalnych postaci muszą ostatecznie zmierzyć się z prawdą o swojej rodzinie, co pozwala im dumnie wrócić do domu z sercami pełnymi miłości.

Inspiracją do powstania spektaklu były dla mnie przeboje Lady Pank z serialu „O dwóch takich, co ukradli księżyc” ­– mówi Agnieszka Płoszajska, reżyserka ­– Pomyślałam, że fantastycznie byłoby zagrać dzieciakom te utwory na żywo i zaprezentować im niebanalną historię o dojrzewaniu. Toruń jest moim zdaniem skarbnicą genialnych muzyków, o czym mogłam przekonać się podczas udziału w wielu realizacjach Teatru Muzycznego. Wybór miejsca premiery nie był więc trudny.

Grający na żywo przeboje zespołu Lady Pank muzycy mają do odegrania także zadanie aktorskie – oni również kreują scenicznych bohaterów. Za instrumentami, i nie tylko, zobaczymy Michała Rybkę, Mateusza Gruszkowskiego, Nikodema Wróbla (który jest też kierownikiem muzycznym) oraz zastępujących ich Wojciecha Zadrużyńskiego, Macieja Olesińskiego i Rafała „Zwierzaka” Zielińskiego. Muzycy na scenie partnerują spektaklowym bliźniakom Bartłomiejowi Sudakowi i Adamowi Mortasowi (znanym z „Tajemnicy Tomka Sawyera”), a także Korneli Raniszewskiej („Złoto i liście”, „Machiavelli”) i Agnieszce Płoszajskiej („Gatunek żeński”, „Machiavellii”, „Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy”).

Zespół rockowy grający na żywo przeboje takie, jak „Marchewkowe Pole”, niezwykłe kostiumy Eweliny Miąsik, intrygujące postaci – to wszystko w familijnej opowieści o dojrzewaniu i o tym, że poszukując szczęścia możemy nie dostrzec go tuż obok.

(AS)

 

 

Emil Płoszajski, „Jacek i Placek na tropie księżyca”

Reżyseria: Agnieszka Płoszajska
Muzyka: Jan Borysewicz
Słowa piosenek: Andrzej Mogielnicki
Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Nikodem Wróbel
Choreografia: Jarosław Staniek
Scenografia i kostiumy: Ewelina Miąsik
Inspicjent: Bartosz Adamski
Przygotowanie wokalne: Paulina Grochowska
Reżyseria świateł: Aleksander Trafas
Reżyseria dźwięku: Jędrzej Roch Rochecki

Obsada: Adam Mortas, Agnieszka Płoszajska/Kornelia Raniszewska, Bartłomiej Sudak
Zespół MARHEAVY: Mateusz Gruszkowski/Wojciech Zadrużyński, Michał Rybka/Maciej Olesiński, Nikodem Wróbel/Rafał „Zwierzak” Zieliński

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu
Prapremiera: 1 kwietnia 2017, g. 19:00
Spektakl dla widzów od lat 10.
Czas trwania: ok. 80 min

 

 

informację wprowadzono: środa 2017-03-22 19:22

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry