Wyszukiwanie

:

Treść strony

Patronaty

3. Audiowizje Festival

  • sobota 2014-10-18 - niedziela 2014-10-26
1. Audiowizje Festival info:
 
AUDIOWIZJE FESTIVAL TO POŁĄCZENIE DŹWIĘKU I OBRAZU ORAZ UKAZANIE ICH NIEROZRYWALNEGO ZWIĄZKU. 
 
W 2014 roku 3. Audiowizje Festival został połączony z 12. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Tofifest, co poszerzyło pole aktywności audiowizualnych. Podczas festiwali w Toruniu, między 18-26 października, bawić się będzie całe miasto – muzycznie i filmowo.
 
Audiowizje to muzyka, która idzie w parze z wizją i obraz, który brzmi. To wszystko to, co wizualne w muzycznym i muzyczne w wizualnym. Festiwal rozbudza zmysły i ukazuje ich współdziałanie, odwraca zastany porządek i odważnie nawołuje, by zobaczyć dźwięk i usłyszeć obraz. A przede wszystkim – łączy i tworzy przestrzeń do audiowizualnych ekspresji i impresji twórczych. Zależy nam, by motywować i inspirować wszystkich uczestników wydarzenia, dając im pełen energii festiwal.
 
Podążając za ideą festiwalu ZOBACZ MUZYKĘ, USŁYSZ OBRAZ – podczas wydarzenia nie zabraknie także koncertów z wizualizacjami w klubach partnerskich – konkurs "Audiowizje Showcase", konkursu teledyskowego "Muzyka Do Nakręcenia", wystaw, instalacji audiowizualnych, spotkań i rozmów, Konferencji Naukowej – jak podczas dwóch ostatnich edycji. Wszystko to okraszone doskonałą zabawą i wiedzą.
 
Audiowizje Festival i Tofifest starać się będą o to, by unieść każdego odbiorcę na szczyty artystyczno-kulturalnego zadowolenia, oferując nie spotykane do tej pory festiwalowe wrażenia audiowizualne.
 
Naszym celem jest łączenie muzyki i obrazu w wielowymiarowym zakresie. Współpracując z polskim środowiskiem twórczym i artystycznym, pragniemy stworzyć przestrzeń wyrazu dla nie tylko starszych pokoleń, ale i dla młodszych. Motywować, inspirować, bawić się i poszukiwać nowych rozwiązań w technologiach audiowizualnych. Chcemy integrować, unifikować i rozwijać środowisko twórcze i wspólnie tworzyć wyjątkowe wydarzenie. Chcemy pobudzać świadomość i wrażliwość estetyczną i wdrażać przyszłościowe innowacje. 
A przede wszystkim łączyć siły, by osiągać wspólne cele.
 
 
 
2. Konkurs "Muzyka do Nakręcenia":
 
„Muzyka do nakręcenia” Wygraj teledysk w konkursie
NuPlays, TLUMTLUM i Audiowizje Festival!
 
„Muzyka do nakręcenia” to konkurs dla muzyków i filmowców oraz ich fanów. Na platformie NuPlays.pl muzycy zgłaszają utwory, a fani wybiorą ten, do którego teledysk stworzy ekipa filmowców wyłoniona przez serwis TLUMTLUM.pl. Teledysk zostanie zrealizowany w czasie czterodniowych warsztatów na Festiwalu Audiowizje, a jego premiera będzie miała miejsce w serwisie Onet.pl. Więcej szczegółów na:nuplays.pl/MuzykaDoNakrecenia
 
1. Wygraj Teledysk do swojego utworu na NuPlays.pl
2. Zgłoś się do Ekipy Filmowej na TlumTlum.pl
 
 
Celem projektu organizowanego przez NuPlays, serwis dla twórców wideo TLUMTLUM oraz Audiowizje Festival jest szerzenie zainteresowania różnorodnymi gatunkami muzyki, sztuk wizualnych oraz promocja twórczości utalentowanych zespołów i twórców filmowych.
 
Teledysk – nagroda, który powstanie do zwycięskiej piosenki, będzie zaprezentowany na Onet.pl, portalu patrona medialnego konkursu. Muzycy oraz filmowcy, którzy zwyciężą w konkursie, dostaną także mocne wsparcie promocyjne na stronach serwisów organizatorów i w mediach patronackich.
 
Projekt ma pokazać możliwości, jakie daje współpraca pomiędzy muzykami, a profesjonalnymi partnerami w branży - filmowcami i specjalistami sztuk wizualnych. Zdaniem organizatorów muzyka, która idzie w parze z wizją i obraz, który brzmi, mają o wiele większą siłę przebicia i moc wyrażania emocji.
 
Organizatorzy przekonują tym samym do sięgania po nowe środki wyrazu, szukania nowych inspiracji, przesuwania granic zarówno poszczególnych gatunków sztuki, jak i osobistych, artystycznych ambicji.
VIDEO
 
Zobacz i posłuchaj, jak organizatorzy mówią o konkursie „Muzyka do nakręcenia”:
" target="_blank">
 
  
O CO CHODZI?
Jak wygrać video, które wypromuje muzykę?
 
Aby wziąć udział w konkursie należy: do 30 września zarejestrować się na stronie konkursowej i wskazać wybrany, autorski utwór, do którego zespół chce nagrać teledysk. Plik może być udostępniony w całości do darmowego pobrania przez głosujących.
 
Etapy projektu „Muzyka do nakręcenia”
 
Do 30 września zespoły mogą się rejestrować i zgłaszać swoje propozycje piosenek. W tym celu należy zarejestrować się w NuPlays.pl (rejestracja jest darmowa) i umieścić swoją muzykę w formie plików MP3 – do zakupu lub pobrania za darmo, a następnie wskazać utwór, który ma wziąć udział w konkursie.
 
3 września w TLUMTLUM wystartuje rekrutacja pięcioosobowej ekipy filmowej, która pod okiem profesjonalistów zrealizuje teledysk na warsztatach podczas Festiwalu Audiowizje. W skład ekipy będzie wchodziło dwóch operatorów, reżyser, scenarzysta i montażysta.
 
Termin od 2 do 7 października to już czas na głosowanie internautów na piosenkę. Wszyscy, którzy zarejestrują się na platformie NuPlays.pl wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Sponsorów konkursu. Jedyne co należy zrobić, to oddać głos na jeden ze zgłoszonych do konkursu utworów oraz polubić na Facebooku strony organizatorów : NuPlays Polska oraz TLUMTLUM.
 
8 października nastąpi ogłoszenie zwycięzców konkursu – piosenki do której zostanie nakręcony teledysk oraz ekipy filmowców, którą wyłonią przedstawiciele TLUMTLUM. Teledysk powstanie podczas warsztatów na Festiwalu Audiowizje w Toruniu, odbywającym się w dniach 21-24 października.
 
Organizatorzy projektu “Muzyka do nakręcenia” - NuPlays, TLUMTLUM i Audiowizje Festival oferują fanom dobrą rozrywkę oraz budują przyjazne relacje w środowiskach, które reprezentują. Muzycy biorący udział w projekcie, oprócz bardzo atrakcyjnej nagrody głównej, mogą liczyć na pozyskanie nowych fanów oraz promocję w mediach związaną z konkursem, o którą zadbają NuPlays.pl, TLUMTLUM oraz Audiowizje Festival i patroni medialni.
 
 

 

3. Konkurs Audiowizje Showcase
 
Trwaja zgłoszenia na Audiowizje Showcase podczas 3. Audiowizje Festival!
 
SZCZEGÓŁY I ZASADY W REGULAMINIE PONIŻEJ - przeczytaj, by wiedzieć więcej!
 
Do udziału w Showcase zapraszamy zespoły muzyczne, artystów wizualnych, dj'ów, vj'ów, bez ograniczeń w zakresie gatunku muzycznego, którzy poza muzyką przygotują także wizualizację swojego koncertu!
 
Audiowizje Festival 2014 połaczony jest w tym roku z 12. Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Tofifest. Zatem oprócz audio, będzie tez spooro wizji! 
 
Showcase odbywać sie będzie na 4 scenach Klubów Festiwalowych 21-23 października 2014:
* Dwa Światy
* Carpe Diem
* NRD
* Kulturhauz
Udział w festiwalu to świetna okazja, by zaprezentować się szerszej publiczności i wygrać Nagrody Publiczności - 
Najlepszy Zespół 1000zł i Najlepszą Wizualizację 500zł.
 
Audiowizje Showcase chce motywować zespoły muzyczne do pracy nad oprawą wizualną swoich koncertów, odkrywać nowe talenty muzyczne i wizualnei, pozwolić zaprezentować się zespołom od strony muzycznej, ale także wizualnej na widowiskowych koncertach podczas Tofifest Audiowizje Festival 2014, oraz umożliwić zwycięzcom dalszy twórczy rozwój.
 
Showcase będzie sensualnym dowodem na to, że obraz niejednokrotnie współgra z muzyką na koncertach. Zespoły przygotowując autorskie wizualizacje pod swoje koncerty, dadzą nie tylko pokaz swoich umiejetności muzycznych,ale także i wizualnych. Rozwija to kreatywność, wyobraźnię i pojecie syntestezji oraz prezentuje młode, twórcze zespoły w pełnej audiowizualnej okazałości. Nieważne czy są to pierwsze próby animacji, montaż nagrań ze starej komórki, czy w tle leci ulubiony film - ważne, że obraz jest odpowiedzią na charakter i styl zespołu, swoistym "przedstawieniem" go publiczności.
 
Na zgłoszenia czekamy do 19 września 2014, a 22 września ogłosimy szczęśliwych zakwalifikowanych.
 
Zapraszamy na pokład!
Organizatorzy
informację wprowadzono: czwartek 2014-09-11 20:31
ostatnia aktualizacja: środa 2014-10-01 10:06

Informacja o finansowaniu strony internetowej

Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Dolne menu strony

Stopka strony

(c) menazeria.eu - wszelkie prawa zastrzeżone
do góry